Lampa solna – delikatne i kojące światło

Więcej szczegółów o lampach solnych.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne pięknie się prezentują i bez przeszkód dostosujemy je do wystroju wnętrza, bowiem występują w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, bowiem nie ma brył solnych o identycznej strukturze krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im rozmaite formy, np. piramidy lub kuli.

Lampy solne – przy nich szybciej się odstresujesz

Mnóstwo ludzi sądzi, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest przyjemne i kojące, stąd zaleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres lub bezsenność, bowiem przy nich można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a większe bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]