Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz nabyć listwę podłogową, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]