Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Potrzebujesz urządzenia do drenażu limfatycznego w domu? Skieruj się tu.

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu masażu.

Aparat do presoterapii – stymulacja przepływu chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci często wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody rękaw naciska na kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Jest dużo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Duże możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica czy stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]