Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Więcej o panelach dachowych na https://www.regamet.pl/panele-dachowe/.

Blachy na rąbek to coraz popularniejszy typ pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle pozostałych pokryć dachowych? Dlaczego opłaca się w nie zainwestować? Prezentujemy panele dachowe na rąbek stojący oraz możliwości ich użycia.

Blachy na rąbek stojący – walory oraz przeznaczenie

Panele dachowe na rąbek doskonale łączą ergonomiczność z walorami estetycznymi, dlatego zyskują coraz szersze grono sympatyków. Wytrzymałą i pięknie prezentującą się blachę na rąbek wykorzystuje się zarówno w przypadku obiektów budowlanych, w których konieczna jest wymiana paneli dachowych, jak i nowych budowlach. Ten materiał budowlany może być użyty na dachach dwuspadowych oraz płaskich, jak również na dachach o zawiłej więźbie. Panele dachowe na rąbek są transportowane na teren budowy w formie niezbyt dużych arkuszy. Można je zamontować błyskawicznie oraz bez większych komplikacji. Takie pokrycie dachowe jest wytrzymałe, niepodatne na korozję oraz świetnie pasuje do rozmaitych stylów architektonicznych (na przykład do stylu dworkowego lub minimalistycznego).

Nowoczesne pokrycia dachowe – alternatywa dla zwykłych dachówek

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe dachówki pod kątem solidności oraz wykorzystanej technologii. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy, a następnie powleczone specjalną powłoką gwarantująca ochronę przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, jak m.in. opady bądź promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest dostępna na rynku w licznych wariantach, co umożliwia dostosowanie jej do potrzeb przeróżnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają również zredukować wydatki związane z budową – zdecydowanie zmniejszają ilość ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Przesądzając o wykorzystaniu paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten materiał wprost w sklepach budowlanych.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08