shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Projektując aranżację domu, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z PCV, listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie spotyka się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością przyjrzał się im na ekranie telewizora lub w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii i Afryce Południowej.

Plusy wewnętrznych okiennic shutters

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters wspaniale wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niesłychanie elegancki wygląd, przez co zwiększają wartość posesji. Warto też zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia linek, co właściciele psotnych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które zagmatwać dyndające linki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]