Skład i działanie naturalnych masek do włosów

Więcej informacji o naturalnych maskach do włosów.

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich wygląd źle wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Równie szkodliwe może okazać się korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja, spanie z mokrą głową lub stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Naturalne maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski do włosów zapewniają bardziej intensywną odbudowę aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej także zabezpieczają włosy. Styliści nierzadko porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb skóry oraz włosów, powinno się je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być zestawione tak, aby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak różnego rodzaju olejki, keratyna czy silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]