Sklepy motoryzacyjne – gdzie kupić części zamienne do Citroena?

Potrzebujesz części Citroen Kraków? Odwiedź tę stronę.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej auta w naszym kraju są cenione ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za dużą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, Jumper, C1, C2, C3, Xantia, Nemo, Saxo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku warto na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji auta. Są to najczęściej olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, wymagają też moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne elementy można zamówić online.

Nasze dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]