Środki do dezynfekcji – tam gdzie niezbędna jest sterylna czystość

Sprawdź, gdzie zamówić środki dezynfekujące, wejdź na verdeavis.pl.

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj wchodzi kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, chlor, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]