Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Chcesz kupić sztylpy? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]